Publicat

13

august

2019

15:28

74

vizualizări

Veşti bune: Şaisprezece sportivi români vor participa la Open-ul Bulgariei de tenis de masă

Federaţia Română de Tenis de Masă a anunţat că şaisprezece sportivi români vor lua parte la Open-ul Bulgariei de tenis de masă, care se va desfăşura în perioada 13-18 august, la Panagyurishte.

Veşti bune: Şaisprezece sportivi români vor participa la Open-ul Bulgariei de tenis de masă

Federaţia Română de Tenis de Masă a anunţat că şaisprezece sportivi români vor lua parte la Open-ul Bulgariei de tenis de masă, care se va desfăşura în perioada 13-18 august, la Panagyurishte.

Jucătorii români care vor participa atât la simplu, cât şi la dublu sunt Irina Ciobanu, Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Ovidiu Ionescu, Adrian Crişan, Cristian Pletea, Rareş Şipoş, Alexandru Manole, Alin Spelbuş, Florin Spelbuş, Alexandru Cazacu, Paul Mladin şi Cristian Chiriţă.

Program

Simplu feminin:

*Bernadette Szocs şi Eliza Samara sunt calificate în şaisprezecimi
Turul 1 preliminar:
Adina Diaconu – Sarah De Nutte (Luxemburg), marţi, ora 10:30
Daniela Dodean Monteiro – Weishan Liu (China), maţi, ora 11:20
Andreea Dragoman – Pauline Chasselin (Franţa), marţi, ora 13:00
Irina Ciobanu – Ana Tofant (Slovenia), marţi, ora 13:00

Simplu masculin:

Turul 1 preliminar:
Alin Spelbuş – Denis Ivonin (Rusia), marţi, ora 09:00
Florin Spelbuş – Jules Rolland (Franţa), marţi, ora 09:00
Alexandru Manole – Mikhail Paikov (Rusia), marţi, ora 09:00
Cristian Chiriţă – Hung-Chieh Chiang (Taipei), marţi, ora 09:45

Turul 2 preliminar:

Adrian Crişan – Deni Kozul (Slovenia), marţi, ora 13:50
Paul Mladin – Ovidiu Ionescu, marţi, ora 13:50
Cristian Pletea – Miguel Vilchez (Spania), marţi, ora 14:40
Alexandru Cazacu – Chien-An Chen (Taipei), marţi, ora 16:20
Rareş Şipoş – Denislav Kodjabashev (Bulgaria), marţi, ora 18:00


Dublu masculin:

Turul 1 preliminar:
Cristian Pletea/Rareş Şipoş – Anton Limonov/Yaroslav Zhmudenko (Ucraina), marţi, ora 20:20
Alexandru Manole/Alin Spelbuş – Simon Arvidsson/Elias Ranefur (Suedia), marţi, ora 19:40

Dublu feminin:

*Perechea Bernadette Szocs/Sofia Polcanova (Austria) e calificată în optimi
Turul 2 preliminar:
Eliza Samara/Daniela Dodean Monteiro – ???, miercuri, ora 14:10

Dublu mixt:

*Perechea Bernadette Szocs/Ovidiu Ionescu e calificată în optimi
Turul 1 preliminar:
Eliza Samara/Cristian Pletea – Tatiana Kukulkova/Alexander Valuch (Slovacia), miercuri, ora 09:00

 

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.

Lasă-ne feedback despre noul site Gândul.info